Paikallisyhdistykset

Veronmaksajien paikallisyhdistykset

Veronmaksajien paikallisyhdistykset toimivat eri puolilla Suomea. Yhdistysten järjestämissä veroilloissa jaetaan käytännön vero- ja talousneuvoja kotitalouksille ja yrittäjille.

Mikäli olet kiinnostunut oman alueesi paikallisyhdistyksen toiminnasta, lähetä sähköpostia yhdistykselle tai tule mukaan vuosikokoukseen.

ESPOO
Toiminta-alue: Espoo, Kauniainen ja Kirkkonummi
espoo@veronmaksajat.fi

ETELÄ-KYMENLAAKSO
Toiminta-alue: Hamina, Kotka, Miehikkälä, Pyhtää ja Virolahti
etela-kymenlaakso@veronmaksajat.fi

ETELÄ-PIRKANMAA
Toiminta-alue: Akaa, Urjala ja Valkeakoski
etelapirkanmaa@veronmaksajat.fi

ETELÄ-POHJANMAA, ITÄINEN
Toiminta-alue: Alajärvi, Alavus, Evijärvi, Kuortane, Kyyjärvi, Lappajärvi, Perho, Soini, Vimpeli ja Ähtäri
etelapohjanmaa.itainen@veronmaksajat.fi

ETELÄ-SAVO
Toiminta-alue: Hirvensalmi, Juva, Kangasniemi, Mikkeli, Mäntyharju, Pertunmaa, Pieksämäki ja Puumala
etelasavo@veronmaksajat.fi

HELSINKI
Toiminta-alue: Helsinki
helsinki@veronmaksajat.fi

IMATRAN SEUTU
Toiminta-alue: Imatra, Parikkala, Rautjärvi ja Ruokolahti
imatra@veronmaksajat.fi

ITÄ-SAVO
Toiminta-alue: Enonkoski, Heinävesi, Joroinen, Rantasalmi, Savonlinna, Sulkava ja Varkaus
ita-savo@veronmaksajat.fi

ITÄ-UUSIMAA
Toiminta-alue: Askola, Lapinjärvi, Loviisa, Myrskylä, Porvoo, Pukkila ja Sipoo
itauusimaa@veronmaksajat.fi

JOENSUUN SEUTU
Toiminta-alue: Ilomantsi, Joensuu, Juuka, Kitee, Kontiolahti, Lieksa, Liperi, Nurmes, Outokumpu, Polvijärvi, Rääkkylä, Tohmajärvi ja Valtimo
joensuu@veronmaksajat.fi

KAINUU
Toiminta-alue: Hyrynsalmi, Kajaani, Kuhmo, Paltamo, Puolanka, Ristijärvi, Sotkamo, Suomussalmi ja Vaala
kainuu@veronmaksajat.fi

KANTA-HÄME
Toiminta-alue: Forssa, Hattula, Hausjärvi, Humppila, Hämeenlinna, Janakkala, Jokioinen, Loppi, Riihimäki, Tammela ja Ypäjä
kantahame@veronmaksajat.fi

KESKI-POHJANMAA
Toiminta-alue: Halsua, Kannus, Kaustinen, Kokkola, Lestijärvi, Toholampi ja Veteli
keski-pohjanmaa@veronmaksajat.fi

KESKI-SUOMI
Toiminta-alue: Hankasalmi, Joutsa, Jyväskylä, Jämsä, Kannonkoski, Karstula, Keuruu, Kinnula, Kivijärvi, Konnevesi, Kuhmoinen, Laukaa, Luhanka, Multia, Muurame, Petäjävesi, Pihtipudas, Saarijärvi, Toivakka, Uurainen, Viitasaari, Äänekoski
keski-suomi@veronmaksajat.fi

KESKI-UUSIMAA
Toiminta-alue: Hyvinkää, Järvenpää, Kerava, Mäntsälä, Nurmijärvi, Pornainen ja Tuusula
keski-uusimaa@veronmaksajat.fi

KOUVOLA
Toiminta-alue: Iitti, Kouvola
kouvola@veronmaksajat.fi

KUOPION SEUTU
Toiminta-alue: Juankoski, Kaavi, Kuopio, Leppävirta, Maaninka, Rautalampi, Rautavaara, Siilinjärvi, Suonenjoki, Tervo, Tuusniemi ja Vesanto
kuopio@veronmaksajat.fi

LAPPI
Toiminta-alue: Enontekiö, Inari, Kemi, Kemijärvi, Keminmaa, Kittilä, Kolari, Muonio, Pelkosenniemi, Pello, Posio, Ranua, Rovaniemi, Salla, Savukoski, Simo, Sodankylä, Tervola, Tornio, Utsjoki ja Ylitornio
lappi@veronmaksajat.fi

LAPPEENRANNAN SEUTU
Toiminta-alue: Lappeenranta, Lemi, Luumäki, Savitaipale ja Taipalsaari
lappeenranta@veronmaksajat.fi

LÄNSI-UUSIMAA
Toiminta-alue: Hanko, Inkoo, Karkkila, Lohja, Raasepori, Siuntio ja Vihti
lansi-uusimaa@veronmaksajat.fi

PARKANON SEUTU
Toiminta-alue: Honkajoki, Ikaalinen, Jämijärvi, Kankaanpää, Karvia, Kihniö ja Parkano
parkano@veronmaksajat.fi

POHJOIS-PIRKANMAA
Toiminta-alue: Juupajoki, Mänttä-Vilppula, Orivesi, Ruovesi ja Virrat
pohjoispirkanmaa@veronmaksajat.fi

POHJOIS-POHJANMAA
Toiminta-alue: Alavieska, Haapajärvi, Haapavesi, Hailuoto, Ii, Kalajoki, Kempele, Kuusamo, Kärsämäki, Liminka, Lumijoki, Merijärvi, Muhos, Nivala, Oulainen, Oulu, Pudasjärvi, Pyhäjoki, Pyhäjärvi, Pyhäntä, Raahe, Reisjärvi, Sievi, Siikajoki, Siikalatva, Taivalkoski, Tyrnävä, Utajärvi ja Ylivieska
pohjoispohjanmaa@veronmaksajat.fi

PORIN SEUTU
Toiminta-alue: Harjavalta, Kokemäki, Luvia, Merikarvia, Nakkila, Pomarkku, Pori, Siikainen ja Ulvila
pori@veronmaksajat.fi

PÄIJÄT-HÄME
Toiminta-alue: Asikkala, Hartola, Heinola, Hollola, Hämeenkoski, Kärkölä, Lahti, Nastola, Orimattila, Padasjoki ja Sysmä
paijathame@veronmaksajat.fi

RAUMAN SEUTU
Toiminta-alue: Eura, Eurajoki, Köyliö, Pyhäranta, Rauma ja Säkylä
rauma@veronmaksajat.fi

SALON SEUTU
Toiminta-alue: Koski Tl, Loimaa, Marttila, Oripää, Pöytyä, Salo ja Somero
salo@veronmaksajat.fi

SASTAMALAN SEUTU
Toiminta-alue: Huittinen, Lavia, Punkalaidun ja Sastamala
sastamala@veronmaksajat.fi

SEINÄJOEN SEUTU
Toiminta-alue: Ilmajoki, Isojoki, Jalasjärvi, Karijoki, Kauhajoki, Kauhava, Kurikka, Lapua, Seinäjoki ja Teuva
seinajoki@veronmaksajat.fi

TAMPEREEN SEUTU
Toiminta-alue: Hämeenkyrö, Kangasala, Lempäälä, Nokia, Pirkkala, Pälkäne, Tampere, Vesilahti ja Ylöjärvi
tampere@veronmaksajat.fi

VAASAN SEUTU
Toiminta-alue: Isokyrö, Kaskinen, Korsnäs, Kristiinankaupunki, Kruunupyy, Laihia, Luoto, Maalahti, Mustasaari, Närpiö, Pedersören kunta, Pietarsaari, Uusikaarlepyy, Vaasa ja Vöyri
vaasa@veronmaksajat.fi

VANTAA
Toiminta-alue: Vantaa
vantaa@veronmaksajat.fi

VARSINAIS-SUOMI
Toiminta-alue: Aura, Kaarina, Kemiönsaari, Kustavi, Laitila, Lieto, Masku, Mynämäki, Naantali, Nousiainen, Paimio, Parainen, Raisio, Rusko, Sauvo, Taivassalo, Tarvasjoki, Turku, Uusikaupunki ja Vehmaa
varsinaissuomi@veronmaksajat.fi

YLÄ-SAVO
Toiminta-alue: Iisalmi, Keitele, Kiuruvesi, Lapinlahti, Pielavesi, Sonkajärvi ja Vieremä
ylasavo@veronmaksajat.fi

Tulosta